Šaltuoju metu sezonu sriubos ima višūnę renkantis maisto patiekalus, nes padeda sušilti. Ši trinta imbierinė morkų sriuba, ne tik sušildys, bet ir sustiprins imunitetą. Joje naudojami ingredientai paverčia sriubą tinkamai subalansuotu patiekalu, padėsiančiu pamaitinti visas kūno ląsteles.
Sriubai naudojau morkas, raudonuosius lęšius, svogūną, česnaką, nemažai imbiero ir porą saliero lapkočių. Raudonieji lęšiai pagerina sriubos konsistenciją, nes ji tampa kreminė. Be to papildo baltymais ir būtiniausiomis maistinėmis medžiagomis, tokiomis kaip geležis, folio rūgštis. Jei norite, galite negailėti lęšių – taip morkų sriuba bus gerokai sotesnė ir maistingesnė. Gal net pakeis net pagrindinį patiekalą!
Prieskoniai arba pataiso patiekalą, arba sugadinti. Taigi su morkomis ir imbieru derinau kalendros sėklas, kuminą. Pastarojo tikrai nepagailėjau! Tam, kad sriubai suteikčiau daugiau išraiškos, naudojau ir kario prieskonius. Juos galima naudoti daug kur, ne tik indiškuose patiekaluose. O patiekalo skonis priklausys nuo įdėto kiekio. Jei nenorite intensyvaus kario prieskonio, dėkite labai nedaug. Truputis kario prieskonių suteiks imbierinei morkų sriubai platesnį skonių spektrą.
Imbiero naudokite tiek, kiek Jums norisi. Jei mėgstate aštresnius maisto patiekalus, dėkite jo daugiau. Tačiau, jeigu Jums ne prie širdies aštrumas, skoniui suteikti pakaks ir mažo gabalėlio imbiero. Beje, reikėtų nepamiršti, kad morkos yra pakankamai saldžios, todėl prigesina dalį imbiero aštrumo.
Tam, kad sriuba būtų kuo geresnis pagalbininkas imunitetui stiprinti, naudojau ir ciberžolę. Tai nėra labai aromatingas ir skoningas prieskonis, todėl ir sriuboje jos nesijaučia. Tačiau, vardan sveikatos, galima naudoti ciberžolę beveik visuose patiekaluose. Tai natūralus vaistas padedantis apsisaugoti mikrobų ir valyti kraują, veikia kaip stiprus antioksidantas. Be to, ciberžolė skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, ko pasekoje gerina virškinimo procesus.
RECEPTAS
- 600 g morkų
- 150 g raudonųjų lęšių
- pora saliero lapkočių
- svogūnas
- 5 skiltelės česnako
- gabalėlis imbiero
- kalendros sėklos
- kuminas
- ciberžolė
- kario prieskoniai
- juodi pipirai
- druska
- aliejus kepimui
- 100-150 ml kokosų pieno
Pateikimui: šlakelis citrinos ar laimo sulčių, šviežių žolelių – kalendros, petražolių ar krapų.
Gaminame:
- Lęšius nuplauname, užpilame vandeniu ir paliekame pamirkti.
- Tuo tarpu nuskutame morkas ir supjaustome griežineliais. Užpilame vandeniu ir dedame virti.
- Kai morkos kiek apverda ir tampa pusiau minkštomis, dedame raudonuosius lęšius į puodą virti kartu su morkomis.
- Tuo tarpu įkaitintoje keptuvėje labai trumpai pakepiname kalendros sėklas ir dedame sukapotą česnaką, smulkiai pjaustytą svogūną ir kuminą.
- Kai viskas gražiai apkepa ir įgauna auksinį atspalvį, dedame kepti smulkiai pjaustytą imbierą.
- Visai masei įgavus gražiai rusvą atspalvį dedame ciberžolę, kario prieskonius ir pakepame dar minutę.
- Tada visą gautą masę dedame į puodą, kuriame verda morkos ir raudonieji lęšiai.
- Kai viskas išverda, įpilame kokosų pieną, druskos, pagardiname juodaisiais pipirais ir sutriname blenderiu.
- Pateikiame užlašine kelis lašus citrinos ar laimo sulčių bei pabarstę šviežiais žalumynais.
Skanaus ♥